Skip to main content

Porsche Sport Cup 2020 vyhrál Tomáš Urban, jezdec Porsche clubu Praha

Druhý říjnový víkend hostil německý okruh Hockenheimring poslední dva závody značkového poháru Porsche Sport Cup v sezóně 2020.

Na posledním podniku nesměli chybět i jezdci Porsche Clubu Praha. Tentokrát se posledního závodu zúčastnil jen vedoucí jezdec kategorie PZ Trophy Tomáš Urban.

Před posledními závody měl náskok na druhého v pořadí Rocca Herze 8.5 bodu a měl velkou šanci na zisk celkového prvenství.

V sobotním i nedělním závodě po velké bitvě nakonec skončil těsně na druhých místech a vybojoval tak pro sebe druhý titul v řadě po úspěšné sezóně 2019.

Co na závody řekl Tomáš

Letošní sezóna i přesto, že se skládala pouze z 9 závodů, byla pro mě mnohem těžší než loňská, kde jsem měl před posledními závody již velký náskok na druhého v pořadí.

Ve všech závodech jsem sváděl těsné souboje s ostatními a hlavně můj největší soupeř Rocco Herz byl v polovině sezóny bodově i přede mnou. Na předposledních závodech na okruhu Lausitzring se mě však podařilo vyhrát a dostal jsem se do čela bodového hodnocení. Poslední závody na Hockenheimringu byly díky proměnlivému počasí a velkému počtu startujících velice těžké, ale podařilo se mě dojet v obou závodech na druhém místě před Roccem a celkovou první pozici jsem si tak pohlídal. Jsem moc rád, že se mě podařilo obhájit titul z roku 2019. Chtěl bych tak poděkovat celému týmu a rodině, která mě po celou sezónu podporovala. 

I my v Porsche clubu Tomášovi gratulujeme a díky za parádní reprezentaci našeho klubu:-)


24.10.2020